Zaključila se je kranjska teniška liga

Warning: Illegal string offset 'top' in /home/tenisrek/public_html/wp-content/themes/sportedge-parent/single.php on line 55

Kranj, 15.9.2013 – Zaključila se je poletna sezona v kranjski rekreativni teniški ligi. Letos je sodelovalo 66 igralcev in igralk. V elitni ligi, ki je namenjena le bivšim tekmovalcem in najboljšim rekreativcem, je prvo mesto z enim porazom osvojil Grega Smodila, drugi je bil Ivo Bubnjič, ki je sicer osvojil same zmage, a je z zmagami v podaljšanih igrah izgubil toliko točk, da je ob koncu zaostal za prvim mestom za eno točko. Tretji v elitni ligi je bil Bojan Gorenc. V rekreativnih ligah je bilo napeto vse do zadnjega kroga. Sistem, ki omogoča napredovanje najboljšim štirim po rednem delu in prav tako izpad iz lige najslabšim štirim, je povzročal skrbi igralcem celotno sezono. Kar nekaj odgovorov smo dobili šele v zadnjih dneh ligaškega tekmovanja. V prvi rekreativni ligi je prvo mesto osvojil Ermin Karner, drugi je bil Metod Kurent in tretji Andrej Uranič. V drugi rekreativni ligi je vlogo favorita upravičil Timotej Krajnc in osvojil ligo z enim izgubljenim nizom. Drugi je bil letošnji novinec druge lige Matjaž Stopar in tretje mesto pa je osvojil Iztok Golob. Četrto mesto, ki še vodi naslednjo sezono v prvo ligo, si je v zadnjem krogu zagotovil Jaka Vukovič Jaka, ki je moral proti Urošu Vukoviču osvojiti vse tri točke in to mu je tudi uspelo. Tudi za izpad iz druge lige so se vili trdi dvoboji vse do zadnjih dni lige. Zadnji vlak je uspelo ujeti Tomažu Krišlju. Letos smo v KRTL imeli dve enakovredni tretji ligi, kjer so igrali tudi vsi novinci. V tretji A rekreativni ligi je prvo mesto osvojil Primož Kunej. Imel je enako število točk kot drugo uvrščeni Bojan Taneski, a je slavil v medsebojnem srečanju. Oba sta si za drugo leto priigrala vozovnico v drugo ligo. Tretje mesto in le točko zaostanka je pripadlo Boštjanu Ogrisu. V tretji B ligi je prvo mesto brez izgubljenega niza osvojil odlični Dejan Robnik, ki bo prav gotovo nosil pečat enega od favoritov za osvojitev druge lige v naslednji sezoni. Drugo mesto tretje B lige je osvojil Boris Bence, ki si je ob Dejanu s tem tudi on priigral vozovnico za drugo ligo v naslednji sezoni. Po prikazanem v zaključnem turnirju bo tudi Boris nosil močno vlogo v drugi ligi naslednjo sezono. Pri ženskah je prvo mesto brez poraza osvojila Petra Rant, drugo mesto je pripadlo Katji Jekovec, tretja je bila Justina Jocif.
14. in 15. septmebra 2013 je bil še zaključni turnir kranjske lige. Na njem je lahko sodeloval, kdor je želel, ne glede na uvrstitev. Igral se je klasičen turnir na izpadanje, poraženci prvega in drugega kroga pa so igrali še v tolažilnem turnirju. Zaključka se je udeležilo 37 tekmovalcev in tekmovalk. Pri moških je glavni turnir osvojil Jože Gorenc, ki je v finalu premagal Timoteja Krajnca. V tolažilnem turnirju je slavil Jordan Misajlovski, pri ženskah pa je turnir osvojila Petra Rant, ki je tako letos dvakrat za prvo mesto, tako v ligi kot na zaključku, premagala Katjo Jekovec. Na fotografiji je nekaj udeležencev zaključnega turnirja.