Tudi Primorci “sekajo” na polno

Warning: Illegal string offset 'top' in /home/tenisrek/public_html/wp-content/themes/sportedge-parent/single.php on line 55

Vanganel, 4.12.2012 – V drugem tednu zimske primorske lige smo v petek 23.11. videli še zadnji obračun prvega kola moške ekipne lige med Hrvatini in Veterani Kopra. Hrvatinčanom je z zmago na drugi deski uspelo odščipniti veliko točko favoriziranim Koprčanom. Dvojica Stojnič/Čepak je v tretjem in odločilnem nizu v tie breaku z 10:7 premagala dvojico Medved/Miklavčič. Sobotne dopoldanske tekme so bile v znamenju posamičnih dvobojev “K” Challenge moške lige in tretje Elite moške lige, v popoldanskem času pa so prvič prekrižale igralke v ekipni ženski ligi. Darko Srdoč in Vladimir Djurdjič sta tekmo prestavila na hladnejši čas, Robertino Djurdjevič je na centralnem igrišču premagal Damjan Bubniča z rezultatom 9/4, sledila sta dva izjemno izenačena dvoboja med novincem v ligi Denisom Kadiričem in med že izkušenim mačkom Challenge lig Iztokom Škerličem ter pravi derbi kola, tekma med Žaretom in Milanom. Zmagovalca dvobojev sta z rezultatom 9/8 postala Iztok Škerlič in Milan Gržinič. Zore Vili in Sandi Kos sta odigrala preloženo tekmo, favorita skupine pa je presenetil Sandi z rezultatom 9/3. Tekme v Elite 3 ligi so pokazale, da bo liga zelo zanimiva. Novinec v zimskih ligah Tomaž Peterlin je v dveh nizih premagal Iztoka Klenarja, Robi Stepanovski in Janoš Cigale sta prikazala lep tenis, kjer pa so leta igranja odtehtala v prid Robija. Boštjan Hrabar in Goran Beloševič sta odigrala “El Classico”, kjer je slavil Goran, Peter Matanovič pa je moral priznati premoč Tilenu Kodelji. V vnaprej odigrani tekmi med Simonom Bubolo in Draganom Jevtičem je slavil slednji, vendar tesno, zmagovalca je določila podaljšana igra! V ekipni ženski ligi so gostje odnesle vse točke v srečanjih VanGaja – C.I. Aligihieri Trobentice in Wajdušna – Koper, tekma med San Simonom in Los Vanganelosom pa se je končala z delitvijo točk.
V ženski “K” Challenge ligi pa je zgodovinsko prvo zmago v ligah dosegla Barbara R. Škerlič, ki je premagala Suzano B. Agostini, Nataša Šker pa je ekspresno odpravila Polono Ugrin. Nedeljske tekme pa so bile krstne za Elite 2 ligo. Izredno izenačeni dvoboji so postregli z odličnim in zanimivim tenisom, v katerih so slavili Vili Knap, Uroš Protner in Igor Vincek. Slednji je šele v tretjem nizu strl odpor žilavega Ervina Filipčiča, predstavnika severnih sosedov, Slavko Uršič in Denis Črnilogar pa sta izgubila v dveh nizih. In pa seveda ATP Tour…. torkovi tekmi sta v tekmah polnih preobratov dali zmagovalca Ivico Gavrana in Vlada Milivojeviča, ki sta premagala Levka Poljšaka in Boža Dobrojeviča. Obe tekmi sta se končali v tretjem podaljšanem nizu. V Umag pa je Slavko Rasberger na domač teren privabil Darka Bagona in ga z rezultatom 6/4 in 6/1 poslal nazaj v slovensko Istro… Vse o primorskih ligah najdete TUKAJ.