Damjana in Andreja

Karmen, Lea in Zori

Sunaričevi še deseti naslov

Warning: Illegal string offset 'top' in /home/tenisrek/public_html/wp-content/themes/sportedge-parent/single.php on line 55

Velenje, 8.4.2013Lea Sunarič iz Žalca, ki je po devetih zmagah na tekmovanju slovenskega rekreativnega tenis toura v finalu odprtega prvenstva v Litiji prvič izgubila, je v Velenju osvojila še deseti turnir in je z naskokom najboljša rekreativka Slovenije. V polfinalu z Alenko King iz Maribora je sicer imela kar nekaj težav, bilo je 6/4 in 6/2, v finalu pa je spet pokazala, zakaj je “number one”, in dobesedno pometla z drugo igralko Slovenije Karmen Kristan iz Vač pri Litiji. Igralki sta se do turnirja v Velenju v finalu pomerili že trikrat, vse tri dvoboje pa je dobila Lea. Karmen je pred finalom skrbelo predvsem dejstvo, da je v dveh finalih na peščenem igrišču proti Lei uspela osvojiti le dve igri in njene skrbi so bile upravičene – tudi tokrat je uspela osvojiti le eno igro! Dvoboja za tretje mesto nismo videli, Alenka King je zbolela in predala tekmo Zorislavi Ašič Kovač iz Izlak. V tolažilni skupini je slavila Damjana Damiš iz Laškega, ki je prava specialistka za tolažilne turnirje, saj je zmagala že na štirih. Tokrat je v finalu s 4/2 in 4/2 premagala Andrejo Bizjak iz Litije. Turnir v Velenju je pokazal, da so nekatere igralke vse “boljše in vse bližje” (Misajlovski, Lovrenčec, pohvaliti velja tudi novinko na touru mlado Jano Gominšek iz Žalca), tako da bo poleti, ko bo več priložnosti za trening,  še zalo zanimivo. Ko se bo prvič zgodilo, da bodo “na kupu” prav vse, ki so do sedaj pokazale največ, a se turnirjev udeležujejo le izjemoma (Rant, Srebrnjak, Regent, Pajenk, itd.), bo “zelo veselo”. Se že veselimo tega dne! Poglejte rezultate iz Velenja TUKAJ.