PrevNext

Tone Komar - finalist A turnirja

OP Kranja – Jarc, Mali, B. Gorenc in Sunaričeva

Warning: Illegal string offset 'top' in /home/tenisrek/public_html/wp-content/themes/sportedge-parent/single.php on line 55

Kranj, 10.8.2015 – V Kranju se je ob odsotnosti nekaterih najboljših igralcev slovenskega rekreativnega tenis toura pred dnevi končalo odprto prvenstvo za posameznike. V A turnirju je slavil Domžalčan Matej Jarc, ki je v finalu v treh nizih premagal “zimzelenga” Toneta Komarja iz Ljubljane. Oba igralca sta do finala igrala zelo prepričljivo, Jarc je v četrtfinalu brez težav s 61 in 62 premagal enega od skritih favoritov za končno zmago Sandija Weisseisna (Jezersko). Najbolj zanimivo tekmo sta odigrala Jože Gorenc (Kranj) in Miha Ogrič (Ljubljana), zmagal pa je Gorenc in to z rezultatom 15/13 v tretjem nizu! V B turnirju je zmagovalec Kamničan Mitja Mali  “hodil po robu prepada”, saj je vse tri tekme dobil šele v tie-breaku tretjega niza, zadnjo v finalu proti daleč najstarejšemu udeležencu turnirja Matjažu Frecetu (Ljubljana). Vili Novak iz Radovljice, tudi že veteran, je “pošolal” mladino v C turnirju –  brez izgubljenega niza je  prišel do finala in tudi tam je blestel, saj je njegov nasprotnik  Domžalčan Gregor Strajnar osvojil vsega tri igre. V kategoriji 45+ je zmaga ostala doma, saj je slavil Bojan Gorenc, ki je v finalu s 76 in 62 odpravil prvega z lestvice 45+ Janeza Svoljška (Mavčiče). Prvič je na tekmovanjih slotoura v kategoriji veteranov zaigral tudi Bojan Borko iz Radomelj in se z uvrstitvijo v polfinale tudi takoj izkazal – kar nekoliko presenetljivo je s 64 in 61 premagal Jožeta Brezavščka (Radovoljica), ki je v zadnjih mesecih kazal odlično formo. V ženski konkurenci je največ zanimanja požel dvoboj med Leo Sunarič (Žalec) in Petro Rant (Škofja Loka). Petra je na državnem prvenstvu za posameznice, ki je bilo junija meseca v Kranju, Leo premagala, tokrat pa je bila v polfinalu boljša Lea. V finale se je poleg Sunaričeve uvrstila še Damjana Damiš (Laško), ki je s tem ponovno zasedla drugo mesto na jakostni lestvici, Sunaričeva pa je slavila s 62 in 62. Oglejte si vse rezultate TUKAJ.