PrevNext

Gašper Hren in Tim Janežič

Mengšani dominirali v turnirju C

Warning: Illegal string offset 'top' in /home/tenisrek/public_html/wp-content/themes/sportedge-parent/single.php on line 55

Mengeš, 15.2.2015 – Finalista odprtega prvenstva Mengša sta v turnirju C postala domača “mladca” (nimata še dvajset let) Gašper Hren in Tim Janežič, z 9/3 pa je bil boljši prvi. A “pot do pokalov” bi se za oba lahko končala že pred finalom, saj sta oba svojo kožo po enkrat reševala v tie-breaku: Janežič v drugem krogu proti Tomažu Kranjcu iz Kamnika, ko je po vodstvu z 8/3 dovolil izenačenje, Hren pa v polfinalu proti Viliju Novaku iz Radovljice. To tekmo lahko po kvaliteti mirno označimo kot finale pred finalom, Novak pa je med drugim zapravil tudi dve meč žogici. To, da mladi v boju proti izkušenim rekreativcem kot sta Kranjec in Novak, v kritičnih trenutkih odnesejo celo kožo, je samo znak kvalitete obeh finalistov. Turnir je zaznamoval hiter izpad nosilcev, trije od njih so izpadli že v prvem krogu. Še zanimivost iz tolažilnega turnirja: Mario Župančič (Bovec) je bil v finalnem dvoboju igral proti Primožu Stravniku (Ljubljana) na pragu zmage, saj je vodil s 6/2 v tiebreaku, potem pa je sledil “mrk” – izgubil je šest točk zapored. Vse rezultate lahko najdete TUKAJ.