Masters novomeške lige dobil Novak

Warning: Illegal string offset 'top' in /home/tenisrek/public_html/wp-content/themes/sportedge-parent/single.php on line 55

Novo mesto, 11.10.2012 - Redni del novomeške lige je sicer dobil Mitja Udovič, na zaključnem tekmovanju (mastersu) osmih najboljših pa so prva tri mesta osvojili igralci, ki so mu skozi celo poletje gledali v hrbet. Po uvodnem delu, kjer se je igralo v dveh  skupinah, je bilo na vrsti razigravanje oziroma polfinale, kjer je Franci Novak v prvem polfinalu s 7/5, 6/0 premagal prav Mitjo Udoviča, v drugem pa Dušan Pušnik (po rednem delu je bil šele šesti) Simona Gradišarja s 6/3, 3/6, 10/6. Veliki finale je bil prava poslastica za številne gledalce, ki so se zbrali na igriščih ob Krki, s 6/4, 0/6 in 10/7 pa je slavil Novak. V dvoboju za tretje mesto je Gradišar premagal Udoviča, bilo je 6/4, 6/4. V senci prvoligašev je potekal tudi masters druge lige, ki je pripadal Urošu Lubeju, ki je bil po rednem delu šele na tretjem mestu, za Robertom Škofom in Željkom Šetino. V finalu je Lubej s 6/4, 6/4 premagal Bogdana Burgerja. V Novem mestu je rekreativna “scena” vse močnejša tudi v slovenskem merilu, saj igralci te lige na tekmovanjih slovenskega rekreativnega tenis toura redno dosegajo odlična mesta – tu je treba omeniti predvsem Mitjo Udoviča, ki spada med najboljše rekreativne igralce Slovenije, le malo slabša pa sta Simon Gradišar in Simo Radulovič.