PrevNext

Urban Čevka in Boštjan Repanšek

Kamničana Čevka in Repanšek tretja na evropskem prvenstvu

Warning: Illegal string offset 'top' in /home/tenisrek/public_html/wp-content/themes/sportedge-parent/single.php on line 55

Ljubljana, 13.9.2012 - Ker smo teniška spletna stran je prav, da omenimo velik uspeh slovenskega tenisa na mivki, ki sta ga Kamničana Urban Čevka in Boštjan Repanšek dosegla na evropskem prvenstvu v San Marinu. V konkurenci 35 dvojic iz 15 držav sta osvojila tretje mesto in bronasto medaljo, edini poraz pa sta v polfinalu s 6/4, 7/5 doživela proti kasnejšima prvakoma Italijanoma Gavarriniju in Tazzariju. K lepemu ekipnemu uspehu Slovencev sta prispevali tudi Marcela Cuderman in Romina Jarc, ki sta se v ženski konkurenci uvrstili v četrfinale. Čevka in Repanšek sta na najnovejši svetovni jakostni lestvici v konkurenci preko 1300 igralcev na 64. mestu, medtem ko je tretji Slovenec Uroš Brinovec na še vedno odličnem 108. mestu. Verjetno vam ni znano, da je bila sekcija za tenis na mivki v Sloveniji ustanovljena 20.8.2010 in to v okviru Teniške zveze Slovenije, prva predsednica pa je postala Svetla Božičnik. Vse od tega datuma dalje si posamezniki (tu je potrebno omeniti predvsem Uroša Brinovca iz Domžal) prizadevajo povečati zanimanje za ta šport, ki ga že več let priznava in spodbuja tudi mednarodna teniška zveza (ITF). V Sloveniji je bilo organiziranih  kar nekaj tekmovanj, tudi mednarodnih, a pravega “razcveta” tenis na mivki še ni doživel. Rezultate evropskega prvenstva si lahko ogledate TUKAJ. Vse o tenisu na mivki v Sloveniji si lahko preberete TUKAJ.