Olga Vrhovec in Mirjam Lovrenčec

Tina Misajlovski in Andreja Bizjak

DP Velenje – kaj se je dogajalo v soboto

Warning: Illegal string offset 'top' in /home/tenisrek/public_html/wp-content/themes/sportedge-parent/single.php on line 55

Velenje, 12.1.2014 - Prvenstvo v Velenju je drugo dvoransko državno prvenstvo v zgodovini slovenskega rekreativnega tenis toura, naslov državnega prvaka pa brani samo Aleš Maček iz Radomelj, saj je prvakinja iz leta 2013 Lea Sunarič iz Žalca poškodovana. V prvem krogu moškega turnirja so bili vsi nosilci prosti,  v njem pa je nastopilo nekaj novih imen, za katere se je šele v naslednjih kolih izkazalo, da lahko kar resno ogrozijo najboljše slovenske rekreativce. Od igralcev, ki so se v prvem kolu izkazali, naj omenimo Damjana Smrkolja iz Kisovca, ki je proti bivšemu tekmovalcu Klemnu Kousu iz Ljubljane sicer izgubil, a šele po hudem boju z 9/7. V drugem krogu je Domen Bersnjak iz Velenja, sicer odličen nogometaš, ki si kruh služi v tujini, po hudem boju z 9/7 premagal izkušenega Slavena Graniča iz Žalca,  v kranjskem obračunu pa je 115. z lestvice DITS-a Dejan Robnik z 9/6 premagal devetega nosilca in 13. igralca Slovenije Miho Bitežnika. Prava mala tragedija se je zgodila Janezu Logarju iz Trzina, ki si je pri vodstvu z 8/6 “obrnil” gleženj in moral dvoboj proti desetemu nosilcu Jordanu Misajlovskemu iz Kranja  predati. Sebastjan Leber iz Celja je na turnir prišel kot eden “tihih favoritov”, kar je z gladko zmago z 9/3 nad Žigo Brodnikom iz Velenja tudi opravičil. Na njegovo žalost pa se mu je zataknilo že v naslednjem krogu, v osmini finala, proti drugemu nosilcu Jerneju Ajdu iz Bistrice ob Dravi, ki je po na trenutke zelo taktični igri (igralca sta si v eni točki izmenjavala tudi več kot 100 udarcev) slavil s prepričljivih 9/3. V osmini finala se je moral posloviti četrti nosilec Alojz Ašič iz Izlak, z 9/3 ga je premagal Jernej Mlakar iz Raven, kar pa glede na dejstvo, da Mlakar prihaja iz vrst bivših tekmovalcev (v letih 1999 in 2000 je na tekmovanjih TZS odigral devet tekem v kategoriji do 12 in 14 let, potem pa končal tekmovalno kariero) in da je lani že postal državni prvak med bivšimi tekmovalci  niti ni neko veliko presenečenje. Dvoboj osmine finala sta brez dvoma odigrala Dejan Murko Hajtnik iz Slovenj Gradca in Sašo Kač iz Žalca (tudi bivši tekmovalec, v svoji karieri je v tretji slovenski članski ligi odigral pet tekem in eno od njih dobil), z 9/8 pa je slavil slednji ter si za nagrado priigral četrtfinalni nastop proti Jerneju Ajdu. Včeraj so dvoboje pričeli, in tudi končali, igralci v tolažilni skupini – odločili so se, da odigrajo vse dvoboje tolažilne skupine v enem dnevu (kdo bi se vozil nazaj v Velenje), kar je pomenilo, da sta finalista Miha Bitežnik in Gregor Kovačič iz Izlak igrala še svojo peto partijo v enem dnevu. Po pravem “testu vzdržljivosti”, ki se je končala v zgodnjih jutranjih urah,  je pokal za prvo mesto in bon za 40 eur dobil slednji.

V ženski konkurenci se je slovenskemu touru prvič predstavila Alenka Avžner iz Laškega, ki se je Tini Misajlovski iz Kranja kar dobro upirala in osvojila tri igre. Tina je v naslednjem krogu pripravila veliko presenečenje in z 9/8 premagala tretjo nosilko Zorislavo Kovač Ašič iz Izlak, v polfinalu proti prvi nosilki Damjani Damiš iz Laškega pa ni šlo več, gladko je izgubila z 9/2. Po dolgem času je na našem touru zaigrala tudi Karmen Orter iz Griž, ki se je v prvem kolu pomerila z Olgo Vrhovec iz Vač in jo premagala z neprepričljivih 9/6. Da to še ni prava igra Karmen Orter, ki se vrača po poškodbi, se je pokazalo že v četrtfinalu proti Andreji Bizjak iz Litije, ki jo poslala med gledalce kar z 9/3. V finalu se bosta danes ob 11.00 uri pomerili prva nosilka Damjana Damiš in druga nosilka Karmen Kristan iz Vač, obe igralki pa “lovita” svojo prvo zmago na državnih prvenstvih. V tolažilni skupini je zmagala Mirjam Lovrenčec iz Kranja, ki je v finalu z 9/5 premagala Olgo Vrhovec. Sobotne rezultate si oglej TUKAJ.