Aleš Maček

Jože Gorenc

Danes ob 19.00 uri finale pravih rekreativcev

Warning: Illegal string offset 'top' in /home/tenisrek/public_html/wp-content/themes/sportedge-parent/single.php on line 55

Velenje, 27.8.2012 – Drugo odprto prvenstvo v Velenju se danes s finalnim dvobojem glavnega turnirja pravih rekreativcev, ki bo ob 19.00 uri, zaključuje. V finalu bosta zaigrala zmagovalec odprtega prvenstva Kamnika in državni prvak Aleš Maček (Radomlje) in prvo presenečenje turnirja nepostavljeni Andrej Šalamun (Lenart). Podobnemu scenariju smo bili priča že v Kamniku, kjer pa se Jerneju Ajdu (Bistrica ob Dravi) projekt “prišel, videl, zmagal” ni v celoti posrečil, saj ga je Maček v finalu premagal. Kako bo tokrat? Ima Andrej Šalamun dovolj kvalitete in izkušenj, da ogrozi “nedotakljivega” Mačka, ki je v petnajstih dvobojih še neporažen? Ali Maček drži odlično formo zadnjih mesecev? Je podatek, da je Maček v okviru kamniške lige gladko premagal Sebastijana Sajovica, v polfinalu Velenja pa se je z njim mučil, napoved “praznenja” Mačkovih baterij? Tako ali drugače, pričakujemo izenačen in napet dvoboj, zmaga pa naj pač boljši. Ob 17.00 uri se bosta za tretje mesto pomerila Sebastijan Sajovic (Visoko pri Kranju) in Jože Gorenc (Kranj). Sajovic je eden boljših igralcev v ljubljanski ligi, bori se za play-off, kamor se uvrstijo prvi štirje igralci rednega dela (preberi vse o ljubljanski ligi TUKAJ), Jože Gorenc pa je v tem trenutku, kar se tiče igranja v licenciranih rekreacijskih ligah, neaktiven, kar mu preprečuje, da bi že letos ob zaključku sezone osvojil enega od prvih treh mest. A naslednja sezona utegne biti njegova, saj se je prijavil v zimsko ljubljansko ligo….